Десять особливостей всесвіту «Острови шторму та смутку» Бекс Хоґан

24.06.2021

3 хв. на читання

Рецензії та огляди

Новини й новинки

Напередодні виходу другої книжки трилогії, що має назву «Гнів», переглядаємо «Гадюку», першу частину амбітного морського фентезі з сильною головною героїнею, та розкриваємо деякі особливості всесвіту цієї захопливої історії.

Дванадцять островів
Всесвіт, у якому відбуваються події трилогії Бекс Хоґан – дванадцять островів та море між ними. Про Східні острови читачі одразу дізнаються чимало, про Західні ж відомо небагато: вони не перебувають під юрисдикцією Гадюки та вважаються небезпечними.

Чіткий поділ праці
Кожен з цих островів має свою специфіку. Десь вирощують фрукти, овочі, квіти, а десь добувають самоцвіти. Ремісники та торговці є всюди.

Воєнізоване середовище
Гадюка – елітний королівський спецпідрозділ, чорна форма якого відчиняє усі двері. Хоча читачеві почасти здається, що ці спецпризначенці більше пірати, ніж правоохоронці.

Сильна героїня
Мерріан – капітанська дочка, яка на суші провела, мабуть, всього кілька днів. її дім на кораблі. Та, хоч вона зростає серед постійних битв та жорстокості, мріє про те, щоб навчитись зцілювати.

Флотилія
Зважаючи на те, що події в основному розгортаються на морських просторах, кораблів у трилогії чимало, та все ж «Діва» – мабуть, найкраще споряджена на всіх Дванадцяти островах (щодо Західних певності не може бути, звісно). Вона і швидка, і водночас достатньо масивна, щоб витримати будь-який шторм.

Батько, від якого хочеться (і варто!) втекти
Про головного Гадюку важко сказати щось добре. Він – жорстокий, зажерливий та понад все прагне підкорити доньку власній волі. В чому ж його мотив, виявляється з розгортанням сюжету.

Магія була, але тепер її тут немає
Принаймні, на Східних островах нею ніби-то ніхто не володіє. Та чи це так? Спойлер з анотації «Гніву» – ні!

Жорстка муштра жорстокого світу
Гадюк тренують, мов командосів. Вони не тільки вчаться стріляти, рубатись на мечах та вести рукопашний бій, а й освоюють низку інших корисних вмінь. Однак головним випробуванням для новобранців є ініціація - кинути виклик власним слабкостям. І тут в кожного своє завдання.

Заручини нагадують покарання
За традицією наречених сковують розпеченим ланцюгом. Так, це неймовірно боляче. Так, потім шкіра сходить клаптями. Мабуть, тому шлюб тут не для кожного.

Король лиш на горизонті
Фігура монарха віддалена і, на перший погляд слабка. Ніби в шахах: особливо нічого не вирішує, але без нього ніяк. Здається, що монарх не переймається долею власного народу і тим, що операції Гадюки більше нагадують піратський абордаж, ніж захист островів з моря.