Книжковий Миколай для підлітків. Ідеї подарунків
08.12.2021
7 хв. на читання
Книжкові добірки
Підлітки – вибагливі читачі. Дехто вже має сформовані смаки, хтось охоче експериментує з жанрами. Ми ж спробували відшукати те, що припаде до душі і шанувальникам фентезі, і фанатам реалістичних історій, і тим, кому подобається зазирати у майбутнє.
Шеннон Мессенджер «Хранителька загублених міст»
Історія дівчинки-вундеркінда, яка шукає свого місця у світі. Вона не знаходить спільної мови зі старшими за себе дітьми, які вчаться з нею в одному класі, та й з батьками не клеїться. А причина цього – її телепатія. Від Софі нічого не сховаєш, а брехню вона бачить навіть не за милю. Мабуть, вона така єдина на світі. Саме так думає дівчинка, поки не зустрічає хлопця Фітца, який має подібний талант. З ним вона дізнається більше про себе, про те, що насправді вона зовсім не звідси, а її сім’я – зовсім не її… Перед Софі – довга мандрівка для пошуку себе та таких потрібних відповідей.
Бекс Хоґан «Острови шторму та смутку»
Піратське фентезі, події якого розгортаються то на Дванадцяти островах, то на борту кораблів. Все починається з елітного королівського спецпідрозділу морських вояків-гадюк, для яких немає обмежень. Вони тут – головний закон, вони навіть вищі за закон. От тільки донька командира Гадюк Мерріан думає, що батько вже давно не відстоює інтереси островів, а свої власні. Її невеличкий бунт відкриває страшну таємницю, яка змінює все в житті дівчини. Напружена трилогія, заключну частину якої очікуємо з друку у січні 2022 року.
Ніколь Валентайн «Теорія ймовірностей для подорожнього в часі»
В житті Фінна часто стається незрозуміле. Коли йому було три, сестра-близнючка потонула в озері. Більше до тієї водойми вони не ходили. А тепер зникла мама. Вона не залишила жодної звісточки ні для нього, ні для батька. Тож хлопчик рятується спілкуванням з подругою Ґабі та космічними дивовижами, про які читає у книжках. Та, виявляється, що його родина має неабияку таємницю, яку йому розкаже бабуся. Жінки можуть подорожувати в часі і, схоже, саме так його мама й загубилась. Але ж Фінн – хлопчик, тож йому не під силу прийти їй на допомогу. Чи він все ж зможе?
Сесілія Ахерн «Таврована»
Селестіна живе у світі, де для недоліків немає місця. Все має бути ідеальним, будь-яке порушення – це вже тавро. Тавровані ж зовсім без прав, їхнє життя немає ні цінності, ні щастя. Вони ніби не існують, навіть допомагати їх не можна. Ось й ідеальну Селестіну спіткало тавро. А все через співчуття, яке проявила до таврованого. Чи зможе система зламати дівчину? Хто залишиться з нею, таврованою? Хто назавжди відвернеться? І чи має право на існування система, де зовсім не залишається місця для людського?
Сара Пенніпакер «Тут, у реальному світі»
Вейр – інтроверт і мрійник, який рідко думками буває тут, у реальному світі. Йому ближчі часи лицарських кодексів, ніж сучасність. Батьки ж прагнуть, щоб він був ближчим до однолітків, тож відправляють сина до літнього табору. Тільки Вейру там не подобається, тож він блукає околицями і нарешті виходить до покинутого храму. Там знайомиться з дівчиною, яка поруч вирощує папаї. Джолін має з важкий характер, але для Вейра вона стає чудовою подругою. А ще більше зміцнює їхню дружбу прагнення відстояти улюблене місце.
Джулія Беррі «Лагідна війна»
Чи можна довіряти такій оповідачці, як богиня кохання Афродита? Вона ж все бачить через рожеві окуляри, через призму любові. А якщо до неї приєднається могутній та жорсткий бог війни Арес? Вималюється вірогідніша картинка. Вони (і не тільки) розкажуть історії чотирьох героїв на тлі подій Першої світової війни: піаністки Гейзел, яка стала волонтеркою; солдата Джеймса, який залишив мрії про архітектуру; сироти Колетт, яка на війні втратила родину, але знайде рідні душі; зухвалого американця Обрі, який не уявляє життя без музики, але теж опиняється серед виру воєнних подій. Війна нікого не жаліє, але для цих чотирьох вона буде майже лагідною.
Френсіс Ґрінслейд «Дорога Рудої Лисиці»
Ліна Лисиця так мріяла про цю мандрівку. Подумати тільки! Вона з батьками їде до того самого чуда світу, від якого у всіх перехоплює дух. Вони всі їдуть до Великого каньйону! Ще зовсім трошки – і вони будуть на місці. От тільки щось не те з GPS, а потім ще авто ламається серед лісу. Тато йде по допомогу, а потім за ним вирушає мама. Ліна залишається зовсім сама серед глушини. Але вона не з тих, хто сяде і плакатиме, ні, вона буде діяти. Це – початок її робінзонади. А що ж далі? Чи здійсниться її мрія побачити Великий каньйон?
Стівен Чбоскі «Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих»
Це Чарлі і він не танцює. Він почуває себе зайвим на цьому святі життя, тож підпирає стіну, спостерігаючи за тим, як веселяться інші. Він відчуває пустку. Він не знає, чим її заповнити, тож починає зі слів, з листів, які він пише комусь невідомому, з листів, які складають цей роман. Разом з Патріком та Сем він почувається безмежним, разом з ними він зцілюється, дорослішає і готовий покинути затишний куточок біля стіни і перестати ховатись від світу. Він може бути безмежним не тільки в компанії двох друзів.