«Бий першою. Помирай останньою»
Бекс Хоґан «Гриф»

До фентезі-трилогії «Острови шторму та смутку» входять частини «Гадюка», «Гнів» та «Гриф». Заключна нещодавно вийшла друком у видавництві «Рідна мова».

Ти або Гадюка, або ніхто
«Гадюка» – перша частина фентезі-історії. Вона вийшла у 2020 році й відтоді вже встигла знайти своїх читачів. А оминути увагою поціновувачі цього жанру точно не зможуть, адже книжка неймовірно захоплива.
Ця частина знайомить читачів із світом та героями. Ми дізнаємось про Мерріан найперше і найбільше, адже вона не тільки головний персонаж книги, але й оповідає про все, що відбувається. Дівчина із дитячих років живе на кораблі, а на суші бувала лише разів три. Її батько – Капітан судна «Діва», а ще він дуже жорстока людина, яка може просто так убивати, задля власної забави. Мерріан не хоче бути схожою на нього, вона не хоче знищувати життя, навпаки – дарувати його. А тому за непокору весь час терпить батькові покарання та знущання – порізати руку доньці на згадку про невиконане завдання – Адллер вважає нормальним поводженням із дитиною. Та, досягаючи повноліття, Мерріан більше не може терпіти цього й вирішує втекти. Однак це рішення означає, що Гадюка – себто її батько та Капітан – будуть повсякчас шукати дівчину і спокою Мерріан не отримає доти, доки хтось з них не загине.
Перша частина динамічна та яскрава. Вона сповнена захопливих пригод, у які вирушає головна героїня, а разом із нею її друзі. Тут багато небезпек, але поряд із тим є місце для кохання, підтримки та нових вражень.

Гадюка, Маг чи Королева: як знайти себе?
«Гнів» – друга частина трилогії «Острови шторму та смутку» від Бекс Хоґан. У цій історії авторка зосереджує більшу увагу на внутрішньому світові головної героїні – Мерріан. Бекс Хоґанс показує її боротьбу з собою та переживання дівчини щодо долі як Східних, так тепер і Західних земель. Мерріан боїться, що темрява затягне її, що вона не зможе опиратися поклику магії, але в той же час дівчина знає, що лише завдяки ній вона зможе врятувати світ. Та не все так просто, адже є пророцтво, яке старенька Тетті розповіла головній героїні. Її шанси вижити та врятувати дорогих людей не надто великі. Крім того, дівчині повсякчас доведеться зіштовхуватися із новими випробуваннями, а ті хто здавався союзниками в одну мить можуть перетворитися на ворогів. Мерріан має зрозуміти, хто вона й це дівчина намагається зробити протягом усієї розповіді. Ось один із уривків, які демонструють намагання героїні:


«Старенька Тетті оглядає мене з ніг до голови:
– Хто ти є?
Я спантеличено суплю брови, але перш ніж здобуваюсь на якусь відповідь, вона нетерпляче веде далі:
– Ти Гадюка? Принцеса? Сходу, Заходу? Ти сама знаєш, хто ти?»

Чому варто прочитати «Грифа»?
«Гриф» – історія, яка розповідає, чи вдасться Меріан досягти своєї мети – об’єднати всі дванадцять островів Сходу та Заходу, при цьому зберігши життя рідним. У двох попередніх частинах головній героїні було нелегко. Вона шукала себе, помилялась, билась та програвала. Тут їй теж несолодко. Принаймні перші сторінок сто дівчині доводиться шукати свій шлях знову. Перетворившись на Мага, вона втрачає частинку себе, її вчинками керує жага помсти. Близькі не впізнають Меріан, вони бояться ту, ким вона стала, але не відмовляються від неї, що й дає сили боротися проти нового ворога – Мага Гаюса.
В останній частині трилогії герої зіштовхуються з тим, хто своєю силою може знищити не тільки їх, але й усі дванадцять островів. Тож на читачів чекає багато пригод та інтриг, але й багато жорстокості. «Гриф», певно, одна з найкривавіших частин трилогії. Персонажам доведеться пережити не одну втрату.Якщо ви читали дві попередні книги, однозначно маєте закінчити цикл. «Гриф» не розчарує. Історія динамічна, емоційна, написана від першої особи.
Авторка створила чудовий світ: дванадцять островів, а між ними океан. І цю атмосферу чудово можна відчути й в останній частині серії. Герої часто подорожують між островами, знайомлячи читачів із ними – та цього разу острови темні, пригнічені. Вони хворі. Тому атмосфера така напружена.
Ця частина дуже сподобається любителям морської тематики. Головні герої багато мандрують на кораблі, збирають флотилію і навіть ведуть бій на воді.  
 

Особливий світ
Бекс Хоґан створила надзвичайний атмосферний світ. Його найкраще доповнює карта. До того ж у першій частині на мапі є детальна інформація про перші шість островів, які відкриваються для читача, а в другій уже з’являються і шість інших, роблячи таким чином карту повністю доповненою.
Отож є Дванадцять островів. У минулому між правителями Західних та Східних земель стався конфлікт, вони посварились. Героїня трилогії проживає на кораблі «Діва», чий Капітан служить Королю Східних островів. Про Західні ходять тільки легенди, подейкують, що там жили Маги (поки їх усіх не винищили), а на воді страшні монстри.
Східні острови мають назви: Королівський (тут проживає Король та є один із найбільших портів), Цілинний (тут вирощують різні продукти), Чорний (він повністю покритий темрявою та густим лісом), Квітковий (дуже гарний та затишний острів, на якому вирощують квіти), Туманний (острів гір та вівців), Діамантовий (тут видобувають коштовності). Підтримують порядок на островах Гадюка (команда на кораблі «Діва», яку вважають найбільш сильною та страшною на всіх Східних островах) та Королівська Флотилія. Економіка базується на тому, що кожен острів виробляє свої продукти й таким чином підтримується баланс.
Основні події відбуваються в морі. А екіпаж «Діви» схожий на піратів (Гадюка, до речі, має пов’язку на оці, адже одне в нього постраждало, як і годиться пірату), а проте вони нібито такими не є. Принаймні спочатку. Їхнє завдання – берегти острови. Та пізніше виявляється, що в капітана зовсім інші плани.
Шість Західних островів розкриваються для читача тільки в другій частині. І, мені здається, що це дуже вдалий хід авторки. Адже упродовж усього читання першої голову не покидає думка про те, а що ж там насправді на тому Заході діється.
Отож у «Гніві» перед нами постають шість островів Західних земель. Кожен із них також має свою назву. Так, тут є Тінистий, Сніговий, Кривавий, Огеннний, Співочий та острів під назвою «Перлина заходу» (тут проживає королівська родина). Захід виявляється і справді небезпечним, тут панують невідомі Капутри, спіймати яких майже неможливо, натомість вони викрадають дітей. Тут можна оживити мертвих, побачити снігових кобилиць та відчути Магію в повітрі.
Новий світ, який створила Бекс Хоґан, справді чарівний.

Цікаві персонажі

Основними персонажами у трилогії «Острови шторму та смутку» є Мерріан, Принц Торін, Бронн, Король, Адллер, Гаюс та інші. Навколо них крутяться політичні інтриги, вирує магія любові та ненависті.
Мерріан – головна героїня, на долю якої, як то буває, випала важка ноша – вона мусить врятувати світ. У першій частині книги цей персонаж розкривається повільно, але за цим спостерігати надзвичайно цікаво. У другій частині книги – читач занурюється у внутрішній світ героїні. Її переживання та важкий тягар, який вона несе на плечах, призводить до того, що дівчина робить необдумані вчинки та інколи чинить зовсім нелогічно. Якщо у «Гадюці» читач співпереживає Мерріан та хоче, аби в неї все вийшло, то в другій частині героїня починає трохи бісити й хочеться кричати на неї. Але, мені здається, що це логічний ланцюг: розвиток, занепад і знову піднесення (сподіваюсь на це в третій частині книги). Ось як авторка описує пошук Меріан на початку третьої книжки:

«Хто я тепер? Зводжуся на непевні ноги, ніби новонароджене оленя, і намагаюся наново пізнати себе. Ось та дівчина, якою я була, я впізнаю її всередині себе. Але ця пульсуюча сила, яка тепер також стала частиною мене, вимагає моєї уваги».


Разом із допомогою та підтримкою друзів Меріан знаходить себе і починає розуміти, хто вона: Гадюка, Маг чи Королева. Це допомагає їй зібрати всі сили й дати бій своєму головному ворогові – Гаюсу.
Гаюс – могутній Маг, який живе вже не одне століття. Він добре розуміється не тільки на магії, а й на людях. Цей герой також втратив себе. Ним керує тільки жага до влади. Втративши найрідніших людей, Гаюс перетворився на монстра в людській подобі. Спочатку Меріан повністю йому довіряє, але згодом розуміє, що це їй чимало коштувало.
Король Східних островів та його син – Торін – також одні з центральних персонажів. Тут цікаво спостерігати за їхньою сімейною боротьбою та зовсім різними поглядами на життя та те, яким має бути правління. Хоч вони є сином та батьком – у той же час – це цілковиті протилежності.
Бронн – неоднозначний персонаж, але один із найбільш цікавих. Читачі бачать його поглядом Мерріан. Спочатку він злий, зарозумілий хлопець, який зрадив дитячу дружбу, далі кохана людина, яка здатна на все заради тебе, а вже згодом – ворог, готовий забрати твоє життя та посісти місце Гадюки на кораблі «Діва».
Адллер – велику роль відіграв у першій частині трилогії – він Гадюка та Капітан корабля, а також найжорстокіша людина на всьому Сході. Йому не співчуваєш взагалі, його дії – цілковита темрява, але навіть він має секрети, які приховував повсякчас.
 

«Він – мій пліт»: фентезі з любовною лінією
У «Грифі» нарешті розплутуються любовні клубки. Основна лінія кохання між Бронном та Меріан. Їм випала непроста доля. Ось як сама про це розмірковує Меріан:

«На якусь мить я забуваю про магію, про необхідність рятувати острови, знищити Гаюса, про всі жахіття, які пережила… І знову стаю звичайною дівчиною, яка хоче бути поряд із хлопцем, якого кохає. Хоче полікувати всі ті рани, які йому завдала, і пробачити всю ту кривду, яку завдав їй він».

Ця цитата добре описує те, що між ними відбувалося впродовж усієї книжки. Бронн та Меріан то дозволяли собі зблизитися, то навпаки відштовхували одне одного, бо боялись знову ранити.
Та любовна лінія не є центральною в цій трилогії. Вона найбільше розкрита саме у «Грифі» й тому додає книзі трішки іншої, милішої, атмосфери, попри всі ті жахіття, через які довелося пройти головним героям.
Також Бекс Хоґан зображує і нетрадиційні стосунки. Так на фоні основних подій розгортається лінія кохання між Торіном та Шарпом, між Астрід та Олвін. За розвитком їхніх стосунків цікаво спостерігати.
«Гриф» – заключна частина. У ній письменниця нарешті ставить всі крапки над і. Читачі дізнаються відповіді на запитання, які виникли під час читання «Гадюки» та/чи «Гніву». Мені книга сподобалась, як і увесь цикл. Обов’язково раджу до прочитання фанатам фентезі. А ще ця історія дуже кінометаграфічна, тож я сподіваюсь, що скоро нас порадують фільмом або серіалом.

«Острови шторму та смутку» варто прочитати через:

  • Цікавий світ островів та океану;
  • Магію та Магів;
  • Класні карти на форзаці;
  • Цікавих та сильних героїв зі своїми історіями, зокрема, сильною героїнею, яка розвивається поступово;
  • Атмосферу середньовіччя та морську тематику.

Авторка фото та тексту: Світлана Небилиця @books_passion__

">

Рецензія на трилогію «Острови шторму та смутку»

04.02.2022 12:45

10 хв. на читання

Серії та автори

Рецензії та огляди

«Бий першою. Помирай останньою»
Бекс Хоґан «Гриф»

До фентезі-трилогії «Острови шторму та смутку» входять частини «Гадюка», «Гнів» та «Гриф». Заключна нещодавно вийшла друком у видавництві «Рідна мова».

Ти або Гадюка, або ніхто
«Гадюка» – перша частина фентезі-історії. Вона вийшла у 2020 році й відтоді вже встигла знайти своїх читачів. А оминути увагою поціновувачі цього жанру точно не зможуть, адже книжка неймовірно захоплива.
Ця частина знайомить читачів із світом та героями. Ми дізнаємось про Мерріан найперше і найбільше, адже вона не тільки головний персонаж книги, але й оповідає про все, що відбувається. Дівчина із дитячих років живе на кораблі, а на суші бувала лише разів три. Її батько – Капітан судна «Діва», а ще він дуже жорстока людина, яка може просто так убивати, задля власної забави. Мерріан не хоче бути схожою на нього, вона не хоче знищувати життя, навпаки – дарувати його. А тому за непокору весь час терпить батькові покарання та знущання – порізати руку доньці на згадку про невиконане завдання – Адллер вважає нормальним поводженням із дитиною. Та, досягаючи повноліття, Мерріан більше не може терпіти цього й вирішує втекти. Однак це рішення означає, що Гадюка – себто її батько та Капітан – будуть повсякчас шукати дівчину і спокою Мерріан не отримає доти, доки хтось з них не загине.
Перша частина динамічна та яскрава. Вона сповнена захопливих пригод, у які вирушає головна героїня, а разом із нею її друзі. Тут багато небезпек, але поряд із тим є місце для кохання, підтримки та нових вражень.

Гадюка, Маг чи Королева: як знайти себе?
«Гнів» – друга частина трилогії «Острови шторму та смутку» від Бекс Хоґан. У цій історії авторка зосереджує більшу увагу на внутрішньому світові головної героїні – Мерріан. Бекс Хоґанс показує її боротьбу з собою та переживання дівчини щодо долі як Східних, так тепер і Західних земель. Мерріан боїться, що темрява затягне її, що вона не зможе опиратися поклику магії, але в той же час дівчина знає, що лише завдяки ній вона зможе врятувати світ. Та не все так просто, адже є пророцтво, яке старенька Тетті розповіла головній героїні. Її шанси вижити та врятувати дорогих людей не надто великі. Крім того, дівчині повсякчас доведеться зіштовхуватися із новими випробуваннями, а ті хто здавався союзниками в одну мить можуть перетворитися на ворогів. Мерріан має зрозуміти, хто вона й це дівчина намагається зробити протягом усієї розповіді. Ось один із уривків, які демонструють намагання героїні:


«Старенька Тетті оглядає мене з ніг до голови:
– Хто ти є?
Я спантеличено суплю брови, але перш ніж здобуваюсь на якусь відповідь, вона нетерпляче веде далі:
– Ти Гадюка? Принцеса? Сходу, Заходу? Ти сама знаєш, хто ти?»

Чому варто прочитати «Грифа»?
«Гриф» – історія, яка розповідає, чи вдасться Меріан досягти своєї мети – об’єднати всі дванадцять островів Сходу та Заходу, при цьому зберігши життя рідним. У двох попередніх частинах головній героїні було нелегко. Вона шукала себе, помилялась, билась та програвала. Тут їй теж несолодко. Принаймні перші сторінок сто дівчині доводиться шукати свій шлях знову. Перетворившись на Мага, вона втрачає частинку себе, її вчинками керує жага помсти. Близькі не впізнають Меріан, вони бояться ту, ким вона стала, але не відмовляються від неї, що й дає сили боротися проти нового ворога – Мага Гаюса.
В останній частині трилогії герої зіштовхуються з тим, хто своєю силою може знищити не тільки їх, але й усі дванадцять островів. Тож на читачів чекає багато пригод та інтриг, але й багато жорстокості. «Гриф», певно, одна з найкривавіших частин трилогії. Персонажам доведеться пережити не одну втрату.Якщо ви читали дві попередні книги, однозначно маєте закінчити цикл. «Гриф» не розчарує. Історія динамічна, емоційна, написана від першої особи.
Авторка створила чудовий світ: дванадцять островів, а між ними океан. І цю атмосферу чудово можна відчути й в останній частині серії. Герої часто подорожують між островами, знайомлячи читачів із ними – та цього разу острови темні, пригнічені. Вони хворі. Тому атмосфера така напружена.
Ця частина дуже сподобається любителям морської тематики. Головні герої багато мандрують на кораблі, збирають флотилію і навіть ведуть бій на воді.  
 

Особливий світ
Бекс Хоґан створила надзвичайний атмосферний світ. Його найкраще доповнює карта. До того ж у першій частині на мапі є детальна інформація про перші шість островів, які відкриваються для читача, а в другій уже з’являються і шість інших, роблячи таким чином карту повністю доповненою.
Отож є Дванадцять островів. У минулому між правителями Західних та Східних земель стався конфлікт, вони посварились. Героїня трилогії проживає на кораблі «Діва», чий Капітан служить Королю Східних островів. Про Західні ходять тільки легенди, подейкують, що там жили Маги (поки їх усіх не винищили), а на воді страшні монстри.
Східні острови мають назви: Королівський (тут проживає Король та є один із найбільших портів), Цілинний (тут вирощують різні продукти), Чорний (він повністю покритий темрявою та густим лісом), Квітковий (дуже гарний та затишний острів, на якому вирощують квіти), Туманний (острів гір та вівців), Діамантовий (тут видобувають коштовності). Підтримують порядок на островах Гадюка (команда на кораблі «Діва», яку вважають найбільш сильною та страшною на всіх Східних островах) та Королівська Флотилія. Економіка базується на тому, що кожен острів виробляє свої продукти й таким чином підтримується баланс.
Основні події відбуваються в морі. А екіпаж «Діви» схожий на піратів (Гадюка, до речі, має пов’язку на оці, адже одне в нього постраждало, як і годиться пірату), а проте вони нібито такими не є. Принаймні спочатку. Їхнє завдання – берегти острови. Та пізніше виявляється, що в капітана зовсім інші плани.
Шість Західних островів розкриваються для читача тільки в другій частині. І, мені здається, що це дуже вдалий хід авторки. Адже упродовж усього читання першої голову не покидає думка про те, а що ж там насправді на тому Заході діється.
Отож у «Гніві» перед нами постають шість островів Західних земель. Кожен із них також має свою назву. Так, тут є Тінистий, Сніговий, Кривавий, Огеннний, Співочий та острів під назвою «Перлина заходу» (тут проживає королівська родина). Захід виявляється і справді небезпечним, тут панують невідомі Капутри, спіймати яких майже неможливо, натомість вони викрадають дітей. Тут можна оживити мертвих, побачити снігових кобилиць та відчути Магію в повітрі.
Новий світ, який створила Бекс Хоґан, справді чарівний.

Цікаві персонажі

Основними персонажами у трилогії «Острови шторму та смутку» є Мерріан, Принц Торін, Бронн, Король, Адллер, Гаюс та інші. Навколо них крутяться політичні інтриги, вирує магія любові та ненависті.
Мерріан – головна героїня, на долю якої, як то буває, випала важка ноша – вона мусить врятувати світ. У першій частині книги цей персонаж розкривається повільно, але за цим спостерігати надзвичайно цікаво. У другій частині книги – читач занурюється у внутрішній світ героїні. Її переживання та важкий тягар, який вона несе на плечах, призводить до того, що дівчина робить необдумані вчинки та інколи чинить зовсім нелогічно. Якщо у «Гадюці» читач співпереживає Мерріан та хоче, аби в неї все вийшло, то в другій частині героїня починає трохи бісити й хочеться кричати на неї. Але, мені здається, що це логічний ланцюг: розвиток, занепад і знову піднесення (сподіваюсь на це в третій частині книги). Ось як авторка описує пошук Меріан на початку третьої книжки:

«Хто я тепер? Зводжуся на непевні ноги, ніби новонароджене оленя, і намагаюся наново пізнати себе. Ось та дівчина, якою я була, я впізнаю її всередині себе. Але ця пульсуюча сила, яка тепер також стала частиною мене, вимагає моєї уваги».


Разом із допомогою та підтримкою друзів Меріан знаходить себе і починає розуміти, хто вона: Гадюка, Маг чи Королева. Це допомагає їй зібрати всі сили й дати бій своєму головному ворогові – Гаюсу.
Гаюс – могутній Маг, який живе вже не одне століття. Він добре розуміється не тільки на магії, а й на людях. Цей герой також втратив себе. Ним керує тільки жага до влади. Втративши найрідніших людей, Гаюс перетворився на монстра в людській подобі. Спочатку Меріан повністю йому довіряє, але згодом розуміє, що це їй чимало коштувало.
Король Східних островів та його син – Торін – також одні з центральних персонажів. Тут цікаво спостерігати за їхньою сімейною боротьбою та зовсім різними поглядами на життя та те, яким має бути правління. Хоч вони є сином та батьком – у той же час – це цілковиті протилежності.
Бронн – неоднозначний персонаж, але один із найбільш цікавих. Читачі бачать його поглядом Мерріан. Спочатку він злий, зарозумілий хлопець, який зрадив дитячу дружбу, далі кохана людина, яка здатна на все заради тебе, а вже згодом – ворог, готовий забрати твоє життя та посісти місце Гадюки на кораблі «Діва».
Адллер – велику роль відіграв у першій частині трилогії – він Гадюка та Капітан корабля, а також найжорстокіша людина на всьому Сході. Йому не співчуваєш взагалі, його дії – цілковита темрява, але навіть він має секрети, які приховував повсякчас.
 

«Він – мій пліт»: фентезі з любовною лінією
У «Грифі» нарешті розплутуються любовні клубки. Основна лінія кохання між Бронном та Меріан. Їм випала непроста доля. Ось як сама про це розмірковує Меріан:

«На якусь мить я забуваю про магію, про необхідність рятувати острови, знищити Гаюса, про всі жахіття, які пережила… І знову стаю звичайною дівчиною, яка хоче бути поряд із хлопцем, якого кохає. Хоче полікувати всі ті рани, які йому завдала, і пробачити всю ту кривду, яку завдав їй він».

Ця цитата добре описує те, що між ними відбувалося впродовж усієї книжки. Бронн та Меріан то дозволяли собі зблизитися, то навпаки відштовхували одне одного, бо боялись знову ранити.
Та любовна лінія не є центральною в цій трилогії. Вона найбільше розкрита саме у «Грифі» й тому додає книзі трішки іншої, милішої, атмосфери, попри всі ті жахіття, через які довелося пройти головним героям.
Також Бекс Хоґан зображує і нетрадиційні стосунки. Так на фоні основних подій розгортається лінія кохання між Торіном та Шарпом, між Астрід та Олвін. За розвитком їхніх стосунків цікаво спостерігати.
«Гриф» – заключна частина. У ній письменниця нарешті ставить всі крапки над і. Читачі дізнаються відповіді на запитання, які виникли під час читання «Гадюки» та/чи «Гніву». Мені книга сподобалась, як і увесь цикл. Обов’язково раджу до прочитання фанатам фентезі. А ще ця історія дуже кінометаграфічна, тож я сподіваюсь, що скоро нас порадують фільмом або серіалом.

«Острови шторму та смутку» варто прочитати через:

  • Цікавий світ островів та океану;
  • Магію та Магів;
  • Класні карти на форзаці;
  • Цікавих та сильних героїв зі своїми історіями, зокрема, сильною героїнею, яка розвивається поступово;
  • Атмосферу середньовіччя та морську тематику.

Авторка фото та тексту: Світлана Небилиця @books_passion__