Історії Астрід Ліндґрен на всі випадки життя
28.01.2022
5 хв. на читання
Серії та автори
У книжках видатної шведської письменниці кожен може знайти себе та поради щодо складних ситуацій. Астрід Ліндґрен вміло скеровує малечу, розповідаючи, як розвивати у собі корисні навички. Вшановуючи пам’ять авторки, ми відібрали п’ять книжок, які стануть у пригоді на всі випадки життя.
Допитливість та ретельний пошук відповідей
«Детектив Блюмквіст здобуває славу» та «Детектив Блюмквіст ризикує»
У майбутньому видатний детектив Блюмквіст, а зараз поки що допитливий одинадцятирічний хлопчак Калле мріє про резонансні злочини. От якби він жив десь у Лондоні чи Чикаго, то мав би повно роботи, а тут, вдома, просто нічого не відбувається, ще й батькові в крамниці треба допомагати. Однак справжній сищик постійно приглядається та зосереджено спостерігає за тим, чи часом десь не крадеться зловмисник. Може здатись, що Калле випадково натрапляє на загадкові справи, але він, як Шерлок Голмс, дійсно вміє помічати трохи більше за інших.
Командна робота
«Ми на острові Сальткрока»
Батько на канікулах разом з чотирма дітьми: майже дорослою донькою та трьома меншими синами вирушає зі Стокгольма до скелястого острова Сальткрока. Він ніколи там не був, але чомусь думає, що це саме те, що їм потрібно, і не помиляється. Мінлива погода Балтійського моря спочатку не надто радо їх вітає, а острівний будиночок давно не знав ремонту, але стає для них домом. Тут мешкають юні філософи та бувають величезні хвилі. Сальткрока – не тільки місце для зустрічі нових друзів, а й те, де вони нарешті стають міцною сім’єю.
Винахідливість та дотепність
«Пригоди Еміля з Льонеберги»
Еміль - ще той пустотливий хлопчисько. Вигадник постійно потрапляє у дивні ситуації, але зовсім не тому, що має злі наміри, аж ніяк, просто йому щастить на таке. Хлопець любить пригоди, та часто щось йде не так, зовсім-зовсім не так. Хто ж знав, що не можна піднімати людей на флакштоку, як прапор? Звідти ж так добре видно! І те, що пастка для вовка спіймає грізну керівницю, теж ніхто не планував. Як вона взагалі мала там опинитись? Не повторюйте експерименти Еміля вдома, скористайтесь його досвідом і набитими гулями, а от винахідливості в нього таки можна повчитись.
Вміння бути собою
«Пригоди Пеппі Довгапанчохи»
Кажуть, що Астрід Ліндґрен вклала в Пеппі чимало власних рис, бо й сама в юності була бунтівним дівчиськом з короткою зачіскою та в штанах (і це в ті часи!). Тож Пеппі стала таким собі уособленням вільного духу, не скутого умовностями та упередженнями. Вона вміє бути собою: дружити, жартувати, мріяти, фантазувати, як ніхто. Пеппі не ставить собі меж, мабуть, тому вона така дужа і щедра. Вона – чудова рольова модель того, як бути у гармонії з оточенням і водночас залишатись собою, не пристосовуючись до минучої моди.
Цілеспрямованість та вміння розставляти пріоритети
«Расмус-бродяга»
Расмус змалечку самотній. Йому так хотілось би мати сім’ю, але хлопець змушений тулить у сиротинці, де йому незатишно й недобре. Расмус тікає, що знайти родину. Він вірить, що зможе цього досягти. Блукання дарує йому друга Оскара – веселуна, який обожнює музику. Можливо, Расмус вже себе знайшов в амплуа мандрівного артиста? Таким буде його щасливе дитинство і дорослішання? Ні, в нього буде дещо інша доля. Йому доведеться зробити вибір, від якого залежатиме, чи здійсниться його головна мрія про родину.