Дивні світи. Книжка 1,  Л. Д. Лапінські

Рідна мова
6+

Які дванадцятирічні не мріють бути запрошеними вступити до таємного товариства, щоб вивчати мистецтво магії? Флік Хадсон спочатку дуже зраділа. Але магічний мультивсесвіт не такий класний, як здається на перший погляд. В одному світі посеред літа вирують снігові завірюхи, інший невідомо чому покинули, а ще десь безслідно зникають цілі вулиці. І звичайно, Флік збирається розіратися у цих дивацтвах, навіть, якщо доведеться порушити деякі правила товариства. Але не обійдеться без катастрофи. Потрібно виправити негаразди до того, як світи — зокрема і її власний — зникнуть назавжди.
Л. Д. Лапінскі Дивні світи. Книжка 1 / текст Л. Д. Лапінскі / пер. з англ. Марія Головко  — Київ: Рідна мова, 2021. — 328 с.


Уявний друг, Стівен Чбоскі

Рідна мова
12+

У нашій добірці Найочікуваніших книжок 2021 року ми згадували новий роман Стівена Чбоскі. «Уявний друг» значно довший і більш несподіваний, ніж перший роман автора.

Талановитий сценарист і майстер будування оповіді Стівен Чбоскі знайомить нас у цьому романі з маленьким хлопчиком Крістофером, для якого починається нове життя. Вже вкотре. Хлопчина переїжджає разом із матір’ю до іншого міста, з новою школою, новими друзями… От тільки друзів у малого не так вже й багато. Але Крістофера це не бентежить, адже в нього є справжній таємний друг – той, про якого знає лише хлопчина, оскільки цей друг живе лише в його уяві. Чи справді цей друг уявний, і чи не бажає часом герою зла?
Дещо несподівано у цьому романі Стівен Чбоскі значно більше нагадує Стівена Кінґ, але це аж ніяк не псує розповіді. Навіть навпаки – до неперевершеного психологізму й тонкої іронії, які так полюбилися читачам першого бестселера Чбоскі «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих», тут додається трошки містики та трошки саспенсу.
Стівен Чбоскі Уявний друг / текст Стівен Чбоскі, ілюстрації Анастасія Стефурак / пер. з англ. Анатолій Хлівний, Людмила Хлівна — Київ: Рідна мова, 2021.— 928 с.

 

Маленькі дослідники. Світ навколо мене, Анастасія Коровкіна

Книголав
3+

Дуже важливі запитання: Чому їде авто? Звідки у наших будинках електрична енергія? Зі скількох сніжинок складається сніжка? Як зацвітають рослини? Як утворюється веселка? Де живуть бобри? Як зводять будинки? Що таке веснянки? Але навіть дуже стійкі  та розумні дорослі не можуть відповісти на них усіх. «Світ навколо мене» це книжка для малих допитливих читачів містить безліч відповідей на подібні запитання та фактів про все, що потрапляє в око дитині. Завдяки яскравим ілюстраціями та віконечками навчання перетворюється на захоплюючу гру.
Анастасія Коровкіна Маленькі дослідники. Світ навколо мене / текст Анастасія Коровкіна, ілюстрації Дінара Галієва / — Київ: Книголав, 2020.— 18 с.


Діти помсти й чеснот, Томі Адейємі

Книголав
12+

«Діти помсти й чеснот» – друга книжка із трилогії «Спадок Ор’їші» відомої нігерійсько-американської письменниці Томі Адеємі. У цій книжці рідкісні для YA-жанру персонажі та міфологія. Сюжет і конфлікти ж класичні: пригоди, війни, протистояння між героями та жорстокою владою і їхніми власними демонами. Ор’їші була колись щасливою країною, в якій жило чимало магів, які допомагали населенню. Та до влади прийшов безжальний король, який наказав вбити всіх чаклунів. На цій землі зникла магія, а народ втратив надію на порятунок. Але зовсім юній чаклунці Зейлі вдалося повернути магію на землю Ор’їші. На жаль, чарівні сили відновились не лише у віщунів, вони з’явились й у частини дворян. Це означає, що у Зейлі з’явилось більше сильних ворогів, вона зневірена і розбита. Та перед нею важлива місія – захистити свій народ від жорсткого контролю правлячої монархії і допомогти принцесі Амарі відстояти право на престол. Її команда опиняється в центрі громадянської війни.
Томі Адейємі Діти помсти й чеснот / текст Томі Адейємі / пер. з англ. Олена Оксенич — Київ: Книголав, 2021.— 344 с.


Місія «Порятунок»: ведмеді, Євгенія Завалій

Видавництво Старого Лева
6+

Сумна, але важлива дитяча книжка. Маленьку ведмедицю Христю ловлять у лісі і змушують працювати в мандрівному цирку. Після того, як її звільняють з цих жахливих умов зоозахисники, Христя потрапляє у притулок, де інші ведмеді, яких визволили з неволі, розповідають їй свої сумні ­історії. Багато хто з них уже не здатен повернутися до життя в дикій природі. Але це не про Христю. Адже в Карпатах її чекають мама і брат і вона має до них повернутися. Доречі, 10 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано на підтримку Ведмежого притулку «Домажир».
Євгенія Завалій Місія «Порятунок»: ведмеді / текст Євгенія Завалій, ілюстрації Марія Шевченко / — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021.— 60 с.

Джерело: Букмоль

">

Весняні новинки: найбажаніші дитячі й підліткові книжки

16.04.2021 15:01

10 хв. на читання

Книжкові добірки

ЗМІ про нас

Початок весни був надзвичайно насиченим! Черговий суворий локдаун, постійні зміни в погоді, фестиваль DOCUDAYS, корабель, що застряг в Суецькому каналі... Можливо, через усі ці буремні події, яким усі приділяли стільки уваги, ви пропустили ті чудові книжки, які вийшли в березні. Щоби ви не кусали потім лікті, ми зібрали для вас добірку тих новинок, які варті уваги!

Жоден локдаун і жодні перепади температури не змінять того факту, що українська дитяча література з кожним новим місяцем пропонує українським дітям та підліткам усе більше важливих, захопливих і цікавих книжок. Книжок різних жанрів і форматів, які не лише розважать, а й допоможуть зрозуміти себе та світ навколо, а ще – най звучить це трохи патетично – покажуть шлях до кращого. Якісь зроблять тебе розумнішими, якісь навчать доброти, а якісь – відповідальності. Отож не зволікайте, обирайте видання собі до смаку й читайте!


Великодні забавки. У пошуках подарунків від Банні, Міке Ґуталс

Ранок
3+

От-от буде Великдень! Яскравий і захопливий віммельбух стане чудовим доповненням до  свята з малечею. Кролик Банні заховав смаколики, а вам тепер потрібно їх розшукати серед  красивих тематичних ілюстрації. Для тих, хто любить великі книжки – це справжній мастрід!
Крім того, ця великодня книжка допоможе малечі трошки більше дізнатися про світ навколо й подарує можливість познайомитися з різними тваринами та побувати в цікавих куточках нашої планети: завітати і в тропічних джунглі, і в іглу на південному полюсі, і в інших екзотичних й не дуже екзотичних місцинах.
Міке Хуталс Великодні забавки. У пошуках подарунків від Банні / текст Міке Ґуталс, ілюстрації Міке Ґуталс/ пер. з англ. Марія Каспарова — Харків: Ранок, 2021. — 32 с.

Куди подіти сміття?, Ірина Білик

Ранок
6+

Все більше й більше актуальними стають теми переробки сміття і сталого розвитку. Важливо говорити з дітьми про нашу людську відповідальність за навколишній світ з раннього дитинства. На щастя, ці знання добре засвоюються змалечку, особливо, якщо під рукою красиве, дотепне, розважальне й водночас дуже корисне та пізнавальне видання. Книжка від експертки Ірини Білик «Куди подіти сміття?» розкаже маленьким читачкам і читачам, як бути відповідальними споживачами, а ще навчить дбайливо ставитися до довкілля. Доповнена віконцями, під якими ховаються цікаві та корисні факти, вона допоможе вчитися корисним і дуже потрібним у наш час речам у процесі захопливої гри, без зайвого дидактизму та з дуже наочними і простими прикладами.
Ірина Білик Куди подіти сміття? / текст Ірина Білик, ілюстрації Анастасія Гривцова /  — Харків: Ранок, 2021. — 16 с.


Ванна часу доктора Проктора, Ю Несбе

Навчальна книга – Богдан
6+

Чи готові ви хвилюватися, сміятися та переживати надзвичайні пригоди? Сподіваємося, що так, адже попереду – неймовірна подорож у часі, просторі та ванні у стилі виняткового Ю Несбе. Якщо ви  читали попередні книжки у серії, то уявляєте, що саме на вас чекає: Ліса і Булле, пукальний порошок, професор-дивак і прекрасне шаленство. Якщо ж ви ще їх не читали, можливо, ця новинка – саме той особливий знак, щоби нарешті приєднатися до шалених пригод!
Ю Несбе Ванна часу доктора Проктора / текст Ю Несбе, ілюстрації Пер Дюбвіґ / пер. з норв. Володимир Криницький  — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2021. — 312 с.

Як кит став вусатим. Як верблюд став горбатим., Ред’ярд Кіплінґ

Навчальна книга — Богдан
3+

Ця класика у сучасній обгортці може стати однією з найважливіших героїнь дитячої бібліотеки. Барвиста книжка-перевертачка поєднала дві найвідоміші казки Ред’ярда Кіплінґа для найменших. У цій книжці мудрий і дотепний Кіплінг розкаже маленьким читачкам та читачам абсолютно правдиві причини чому кит вусатий, а верблюд має горб. Доповнені ці залізні факти блискучими малюнками Володимира Штанка.
Ред’ярд Кіплінг Як кит став вусатим. Як верблюд став горбатим. / текст Ред’ярд Кіплінг, ілюстрації Володимир Штанка / пер. з англ. Володимир Чернишенко  — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2021. — 24 с.


Король Куу. Том 2: Прокляття золота мумії, Адам Стовер

Наша Ідея
9+

Нарешті! Продовження чудової серії: захопливої, кумедної та яскравої. Новий навчальний рік приносить Бену Поулу нові пригоди – несподівано він опиняється в центрі загадкових подій, пов’язаних із ватагою злодіїв і моторошним прадавнім прокляттям. Хто всіх порятує? Чи вдасться схопити злодіїв Опівнічної ватаги? Чи зможе Бен вижити на сніданку? Авжеж! От тільки йому потрібен герой…
Безстрашна бородата дівчинка — беззаперечний геній, Король Куу! Тільки вона може допомогти Бену Поулу впоратися з моторошним прадавнім прокляттям і цілою ватагою злодіїв. Пригоди цієї чудової парочки доповнюють кумедні ілюстрації.
Адам Стовер Король Куу. Том 2. Прокляття золота мумії / текст Адам Стовер. — Дніпро: Наша ідея, 2021. — 256 с.


Дивні світи. Книжка 1,  Л. Д. Лапінські

Рідна мова
6+

Які дванадцятирічні не мріють бути запрошеними вступити до таємного товариства, щоб вивчати мистецтво магії? Флік Хадсон спочатку дуже зраділа. Але магічний мультивсесвіт не такий класний, як здається на перший погляд. В одному світі посеред літа вирують снігові завірюхи, інший невідомо чому покинули, а ще десь безслідно зникають цілі вулиці. І звичайно, Флік збирається розіратися у цих дивацтвах, навіть, якщо доведеться порушити деякі правила товариства. Але не обійдеться без катастрофи. Потрібно виправити негаразди до того, як світи — зокрема і її власний — зникнуть назавжди.
Л. Д. Лапінскі Дивні світи. Книжка 1 / текст Л. Д. Лапінскі / пер. з англ. Марія Головко  — Київ: Рідна мова, 2021. — 328 с.


Уявний друг, Стівен Чбоскі

Рідна мова
12+

У нашій добірці Найочікуваніших книжок 2021 року ми згадували новий роман Стівена Чбоскі. «Уявний друг» значно довший і більш несподіваний, ніж перший роман автора.

Талановитий сценарист і майстер будування оповіді Стівен Чбоскі знайомить нас у цьому романі з маленьким хлопчиком Крістофером, для якого починається нове життя. Вже вкотре. Хлопчина переїжджає разом із матір’ю до іншого міста, з новою школою, новими друзями… От тільки друзів у малого не так вже й багато. Але Крістофера це не бентежить, адже в нього є справжній таємний друг – той, про якого знає лише хлопчина, оскільки цей друг живе лише в його уяві. Чи справді цей друг уявний, і чи не бажає часом герою зла?
Дещо несподівано у цьому романі Стівен Чбоскі значно більше нагадує Стівена Кінґ, але це аж ніяк не псує розповіді. Навіть навпаки – до неперевершеного психологізму й тонкої іронії, які так полюбилися читачам першого бестселера Чбоскі «Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих», тут додається трошки містики та трошки саспенсу.
Стівен Чбоскі Уявний друг / текст Стівен Чбоскі, ілюстрації Анастасія Стефурак / пер. з англ. Анатолій Хлівний, Людмила Хлівна — Київ: Рідна мова, 2021.— 928 с.

 

Маленькі дослідники. Світ навколо мене, Анастасія Коровкіна

Книголав
3+

Дуже важливі запитання: Чому їде авто? Звідки у наших будинках електрична енергія? Зі скількох сніжинок складається сніжка? Як зацвітають рослини? Як утворюється веселка? Де живуть бобри? Як зводять будинки? Що таке веснянки? Але навіть дуже стійкі  та розумні дорослі не можуть відповісти на них усіх. «Світ навколо мене» це книжка для малих допитливих читачів містить безліч відповідей на подібні запитання та фактів про все, що потрапляє в око дитині. Завдяки яскравим ілюстраціями та віконечками навчання перетворюється на захоплюючу гру.
Анастасія Коровкіна Маленькі дослідники. Світ навколо мене / текст Анастасія Коровкіна, ілюстрації Дінара Галієва / — Київ: Книголав, 2020.— 18 с.


Діти помсти й чеснот, Томі Адейємі

Книголав
12+

«Діти помсти й чеснот» – друга книжка із трилогії «Спадок Ор’їші» відомої нігерійсько-американської письменниці Томі Адеємі. У цій книжці рідкісні для YA-жанру персонажі та міфологія. Сюжет і конфлікти ж класичні: пригоди, війни, протистояння між героями та жорстокою владою і їхніми власними демонами. Ор’їші була колись щасливою країною, в якій жило чимало магів, які допомагали населенню. Та до влади прийшов безжальний король, який наказав вбити всіх чаклунів. На цій землі зникла магія, а народ втратив надію на порятунок. Але зовсім юній чаклунці Зейлі вдалося повернути магію на землю Ор’їші. На жаль, чарівні сили відновились не лише у віщунів, вони з’явились й у частини дворян. Це означає, що у Зейлі з’явилось більше сильних ворогів, вона зневірена і розбита. Та перед нею важлива місія – захистити свій народ від жорсткого контролю правлячої монархії і допомогти принцесі Амарі відстояти право на престол. Її команда опиняється в центрі громадянської війни.
Томі Адейємі Діти помсти й чеснот / текст Томі Адейємі / пер. з англ. Олена Оксенич — Київ: Книголав, 2021.— 344 с.


Місія «Порятунок»: ведмеді, Євгенія Завалій

Видавництво Старого Лева
6+

Сумна, але важлива дитяча книжка. Маленьку ведмедицю Христю ловлять у лісі і змушують працювати в мандрівному цирку. Після того, як її звільняють з цих жахливих умов зоозахисники, Христя потрапляє у притулок, де інші ведмеді, яких визволили з неволі, розповідають їй свої сумні ­історії. Багато хто з них уже не здатен повернутися до життя в дикій природі. Але це не про Христю. Адже в Карпатах її чекають мама і брат і вона має до них повернутися. Доречі, 10 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано на підтримку Ведмежого притулку «Домажир».
Євгенія Завалій Місія «Порятунок»: ведмеді / текст Євгенія Завалій, ілюстрації Марія Шевченко / — Львів: Видавництво Старого Лева, 2021.— 60 с.

Джерело: Букмоль